Dr. Ayfer Aydın

Gözenek Nedir?


GÖZENEK NEDİR ?

Hangi yaşta olursak olalım hepimiz cildimizin her zaman pürüzsüz olmasını isteriz. Yüzümüzde görülen bu açılmış gözenekler bu pürüzsüz yapıyı bozar ve hoş olmayan bir görüntü yaratıp canımızı sıkabilir.

Gözenek problemi kuru ciltlerin problemi değildir. Gözenek genel olarak yağlı cidin problemidir. Bazen tek başına olabileceği gibi çoğunlukla siyah noktalar ve sivilcelerle birlikte görülebilir. Yağ sentezinin çok olduğu ciltte yağ atıkları birikerek gözeneklerde toplanır. Tüm bunlar ise gözenek genişlemesine neden  olur.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMAK-GÖZENEK DARALTMAK-GÖZENEK KÜÇÜLTMEK İÇİN KULLANILAN İÇİN KULLANILAN YÖNTEMLER

GÖZENEK TEDAVİSİNDE ÖNCE MEDİKAL CİLT BAKIMI

Cilde uygulanacak bütün işlemlerden once medical bir cilt bakımı yapılması yapılacak işlemlerin hem etkinliğini artırmış olur hemde bize tertemiz bakımlı bir cilt kazandırır. Gözenek tedavisinde de her zaman birinci basamak tedavi madikal bir cilt bakımı olmalıdır. Çünkü gözeneği oluşturan esas yağ sentezindeki fazlalık ve bu sebeple fazla yağın bu alnlarda birikimidir. Bütün siyah ve beyaz yağ butonları gözeneklerin içleri temizlenmelidir. Daha sonra gözenek sıkılaştırma için uygulanacak digger tedavilere geçilebilir.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA KİMYASAL PEELİNG YÖNTEMİ

Medikal cilt bakımından sonra gözenek sıkılaştırmada 2. Basamak tedavi kimyasal peeling olmalıdır. Tamamen doğal meyve asitlerinden oluşan bu peeling solüsyonu temizlenmiş gözeneklerin içine nüfuz ederek  gözeneklerin çok daha derinden temizlenmesine ;aynı zamanda gözeneklerin daralmasına, küçülmesine sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA FRAKSİYONEL LAZER TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer ışığı ile derinin  üst tabakasında soyulma ve alt tabaksında da yeniden yapılanma ve kolajen sentezi uyarıldığı için bamabaşka bir cilt elde edilir. Soyulan derinin altından sıkılaşmış gözenekler yepyeni diri gençleşmiş bir deri elde edilir. Fraksiyonel lazer hem gözenekleri sıkılaştırıp daraltırken hemde sivilce ve sivilce izlerini tedavi eder ve cildimizi gençleştirir. Yani fraksiyonel laze rile gözenek tedavisi yaparken aynı zamanda cildimiz gençleşir.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA ALTINİĞNE RADYOFREKANS LAZER TEDAVİSİ

Altın iğne lazer ile gözenek tedavisi en sık kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Genellikle fraksiyonel laze ile combine edilirse çok daha güçlü ve başarılı sonuçlar alınabilir. Altıniğne ile gözenek daraltma işleminde deride soyulma olmaması ve yazında uygulanablmesi avantajlarıdır. Altıniğne lazer ile fraksiyonel lazer tedavisinde olduğu gibi gözenek sıkılaştırma ile birlikte ;sivilce ve sivilce izi tedavisi yüzdeki lekeler de tedavi olurken cildinizde çok güçlü bir şekilde gençleşir.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA DERMAROLLER DERMAPEN TEDAVİSİ

Gözenek küçültme ve daraltma sıkılaştırma tedavisnde dermaroller veya dermapen tedavileri de yine tedavi seçenekleri rarasındadır. Özellikle genç hasalarda gözenekler çok belirgin değilse hafif bir gözenek açıklığı ve ciltte yağlanma problem varsa dermaroller yada dermapen tedavileri tecih edilebilir.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA PRP TEDAVİSİ

Özellikle fraksiyonel lazer ve altıniğne radyofrekans laze rile gözenek sıkılaştırma işleleriyle combine olarak yada tek başına PRP uygulamasıyla cilt yenileme ve gözenek sıkılaştırma tedavisi yapılabilir. Ben genellikle combine tedavileri tercih eden bir doktorum. PRP lazer uygulamalarının üzerine yapıldığında çok daha etkili sonuç vermektedir.


GÖZENEK SIKILAŞTIRMADA MEZOTERAPİ-MEZOLİFTİNG TEDAVİSİ

Gözenek sıkılaştırmada mezoterapi ve mezolifting yöntemi sık başvurulan tedavi yöntemlerindendir. Burada doktorun seçtiği mezoterpi solüsyonu yada doktorun deneyimiyle kendisinin hazırladığı karışım solüsyonlar orta deriye verilerek hem gözeneklerin hem derideki izlerin, lekelerin, akne skarlarının iyileşmesi sağlanır. Bu işlem aynı zamanda cildin yenilenmesini yeniden yapılanmasını sağlayarak cildimizi de gençleştirir.


GÖZENEK TEDAVİSİ FİYAT BİLGİSİ

Gözenek tedavisi fiyatı ; gözenek tedavisi için uygulanacak işleme göere değişmektedir. Gözenek tedavisi fiyat bilgisi için 02122155499 dan bize ulaşabilirsiniz. 


BİZE ULAŞIN

Field is required
Field is required Incorrect email
Field is required
Your message was sent successfully
Sorry, your message was not sent